Genel Bakış

Kuyumcukent’in, kuyum üretim, pazarlama ve satış fonksiyonlarını çağdaş alt ve üst yapı bileşenleri ile bir araya getiren, iş ve yaşam merkezi özelliği ile dünyada bir benzeri bulunmamaktadır.

Çağdaş inşaat teknolojisinin ürünü binalar, son derece güvenli bina otomasyon sistemleri ve her türlü konforu sağlayacak altyapı ile donatılmıştır.

Toplam 180.000 m² arsa alanı dâhilinde, 128.000 m²’lik alan üzerinde kurulu olan Kuyumcukent’in birinci etabı 2005 yılında bitirilmiş olup, bağımsız iki bloktan oluşmaktadır: Atölyeler Bloğu (bünyesinde 7 adet Fabrika tipi Atölye olan) ve Mağazalar Bloğu (AVM ve ofislerden oluşan 2 ayrı Plaza) birbirinden bağımsız bloklar olup tüp geçitlerle birbirine bağlanmaktadır. Bloklar toplam 328.000 m²’lik brüt inşaat alanı üzerinde yükselmektedir.

Atölyeler Bloğu; bodrum+zemin+5 normal kat olmak üzere toplam 7 katlıdır. Blokta 25m², 50m², 100m²’den başlayıp 2000 m²’ye kadar uzanan ebatlarda imalat atölyeleri, fabrikalar, yan hizmet mağazaları ve otopark yer almaktadır.

Mağazalar Bloğu: 2 bodrum+zemin+1. ve 2. kat olmak üzere 5 katlıdır. Blok bünyesinde açık ve kapalı otoparklar, 25 m²’den 500 m²’ye kadar çeşitli kuyum ve günlük alışveriş amaçlı perakende mağazaları ve restaurantlar, fast food üniteleri, sinemalar ve cafeler; bloğun her iki bitim köşesinde ise 7’şer katlı Plazalar yer almaktadır.

Kuyumcukent’in toplam maliyeti 200 milyon dolardır, rayiç değerin 1 Milyar Dolar olduğu tahmin edilmektedir.

Kuyumcukent, Avrupa Birliği normlarına uygun olarak inşa edilmiştir. Tüm altyapı ve üstyapısıyla AB kriterlerine uygun nitelik taşımaktadır.

A sınıfı akıllı ofisler, üretime de uygun çok amaçlı ofisler, geniş dinlenme alanları, zengin sosyal yaşam, otel ve kongre merkezi hizmetleriyle çağın ötesinde bir iş yaşamının kapılarını açan 5 ayrı bloktan oluşan İstanbul Vizyon Park ve Merkez Plaza Kuyumcukent ikinci etap projesi kapsamında toplam 500.000 m² inşaat alanına sahip yeni atölye ve ofis binaları ile 6.000 araçlık kapalı otopark inşaatı da 2012 yılında tamamlanmıştır.

Kuyumcukent kompleksi içinde yer alması nedeniyle finans dünyasının içinde doğan İstanbul Vizyon Park'ta ayrıca;

> T.C. Merkez Bankası Grup Merkezi
> Ulusal Bankaların Grup Merkezleri
> T.C. Merkez Bankası Takas ve Saklama Merkezi
> Darphane Saymanlık Veznesi

gibi önemli kurum ve kuruluşlarda yer almaktadır. Türkiye finans piyasalarının yönünün belirleyen bu seçkin komşular, İstanbul Vizyon Park'ı şirketiniz için benzersiz bir çekim merkezi haline dönüştürmektedir.

Buna ek olarak, Kuyumcukent projesi içinde yerli ve yabancı sektör mensuplarına yüksek standartlarda hizmet verecek beş yıldızlı bir otel ile 2 ayrı Bloktan oluşan bir proje ile Borsa İstanbul Altın Saklama Merkezi ile Elmas Borsası da yer almaktadır.

 

Yukarı Çık